SLIDER

newsletter_button

newsletter

PracoDawca Zdrowia - konkurs dla przedsiębiorców

 

 

Szczepienia profilaktyczne, badania pod kątem wykrywania chorób nowotworowych, warsztaty żywieniowe z dietetykiem czy konsultacje z fizjoterapeutą – to przykłady działań służące budowaniu postaw prozdrowotnych, które swoim pracownikom zaoferowali laureaci I edycji konkursu „PracoDawca Zdrowia”. Ministerstwo Zdrowia zaprasza do II edycji tego programu.

 

Konkurs „PracoDawca Zdrowia” skierowany jest do przedsiębiorstw, instytucji i urzędów, które wykazują się dbałością o zdrowie swoich pracowników i skutecznością we wdrażaniu programów promocji zdrowia w firmie.


Pracodawcy, którzy wezmą udział w konkursie, będą ubiegali się o honorowy certyfikat „PracoDawca Zdrowia”. Aby go otrzymać, konieczne jest spełnienie przynajmniej ośmiu spośród dziesięciu kryteriów regulaminu m.in.:

 

  • promowanie aktywnego stylu życia pracowników,
  • zwalczanie wśród pracowników palenia tytoniu,
  • wspieranie pracowników w badaniach profilaktycznych,
  • udzielanie pracownikom raz w roku minimum pół dnia wolnego w godzinach pracy w celu przeprowadzenia takich badań,
  • działanie na rzecz ograniczenia stresu pracowników,
  • chronienie pracowników przed działaniem substancji rakotwórczych i innych czynników kancerogennych w miejscu pracy.


Udział w programie jest bezpłatny. Certyfikat będzie przyznawany przez kapitułę, w skład której wchodzą eksperci z dziedziny zdrowia, pracodawcy oraz przedstawiciele związków zawodowych.

Na zgłoszenia czekamy do 15 września 2019 r.


„PracoDawca Zdrowia” to program, który niesie korzyści nie tylko dla pracowników, ale również dla pracodawców. Tytuł „PracoDawca Zdrowia” pozwala zbudować markę firmy, która dba o zatrudnione w niej osoby poprzez profilaktykę, promocję zdrowego i racjonalnego stylu życia oraz aktywności fizycznej.


Do I edycji konkursu zgłosiło się 17 pracodawców. Decyzją Kapituły nagrodzonych zostało 13 firm, które wykazały się
ponadprzeciętną troską o zdrowie swoich pracowników. Wśród laureatów znaleźli się między innymi: Ministerstwo Środowiska, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Główny Urząd Statystyczny, Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka Szpital Miejski w Zabrzu, BALTIC CLINIC Sp. z o.o., SITECH Sp. z o.o.


Więcej informacji o programie:
www.planujedlugiezycie.pl
www.gov.pl/zdrowie/pracodawcazdrowia

Powiązane tagi:

o mieście:

mturek

nasza lokalizacja:

polozenie2

kontakt:

Turecki Inkubator Przedsiębiorczości wykorzystuje cookies, które są umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo zmienić te ustawienia, korzystając z ustawień przegladarki internetowej. Więcej informacji w polityce cookies.